SCOALA GIMNAZIALA

“CONSTANTIN GHEORGHITA”

PODARI

________________________________

“Scoala te invata sa fii propriul tau dascal.”

NICOLAE IORGA

EMAIL: scoala_podari@yahoo.com
TEL.:    0351/17 27 37
Toate drepturile rezervate SCOALA GIMNAZIALA “CONSTANTIN GHEORGHITA” PODARI
FESTIVITATII
SCOALA

Festivitatii organizate la nivel de scoala in cadrul carora au fost implicatii copiii, profesorii, parintii, Consiliul Local, Primaria Podari

ZIUA SCOLII

____________

La mulți ani, Școală Gimnazială "Constantin Gheorghiță" Podari!

SPECTACOL DE ZIUA SCOLII

UN NOU AN SCOLAR 2023 - 2024

TARGUL DE TOAMNA

- octombrie 2023

____________

ACTIUNE CARITABILA “DE CRACIUN DARUIM”

- decembrie 2023

____________

Crăciunul înseamnă magie, bucurie, speranţă şi vis.

De Crăciun totul este posibil…

Acţiunea caritabilă “DE CRĂCIUN, DĂRUIM!” este un eveniment organizat pentru a sprijini două cauze nobile, la propunerea elevilor şcolii.

Fondurile adunate în cadrul evenimentului vor fi direcționate către două familii în viaţa cărora vrem să aducem un zâmbet de speranţă.

TARGUL DE CRACIUN

- decembrie 2023

____________

Crăciunul înseamnă magie, bucurie, speranţă şi vis.

De Crăciun totul este posibil… !

Perioada sărbătorilor de iarnă dezvăluie întotdeauna povești de viață impresionante, dar și lecții de viață despre ceea ce înseamnă a dărui sau a primi. Anul acesta, două dintre valorile esențiale ale educației, generozitatea și empatia, și-au dau mâna cu talentul, din dorința de a le dărui copiilor un Crăciun al bucuriei și al speranței.

Acţiunea caritabilă DE CRĂCIUN DĂRUIM ! organizată de Școală Gimnazială "Constantin Gheorghiță" Podari  în parteneriat cu Primăria Podari a fost un eveniment de succes și o oportunitate pentru a sprijini două cauze nobile, la propunerea elevilor şcolii.